Zápis do knihy rekordů, podpora neziskového sektoru, vznik jedinečného snímku od významného českého fotografa, ale také oslava uměleckého aktu nebo architektonického dědictví. Takové cíle sleduje projekt FortAkt 07, který vyvrcholí vznikem skupinové aktové fotografie 5. srpna 2007 ve fortové pevnosti v Olomouci-Křelově.

Společnost Strategic Consulting tak navazuje na snahu olomouckého Muzea umění realizovat největší skupinový akt v České republice, jehož autorem bude uznávaný fotograf Jan Saudek.

Na společném focení, které je plánováno 5. srpna 2007 v hermeticky uzavřené pevnosti XVII v Olomouci-Křelově, organizátoři zvou nudisty, naturisty i „obyčejné“ lidi, kteří chtějí se chtějí zúčastnit mimořádného projektu a stát modelem nejznámějšímu českému fotografovi. Pořadatelé sázejí zejména na jejich nadšení pro výjimečný projekt – jejich honorářem bude kromě občerstvení i vzniklá fotografie v digitální podobě.

Organizátoři předestírají, že FortAkt 07 si neklade za cíl pobuřovat nebo dráždit nezainteresované, ani žádným způsobem propagovat promiskuitu nebo snad pornografii. Je v první řadě poctou uměleckému aktu a lidskému tělu, nikoliv exhibicí. Zároveň vyjadřují podporu všem, kteří se studu zbavili na základě své vnitřní filozofie.

FortAkt 07 bude akcí s vyloučením veřejnosti. Kromě organizátorů se jí zúčastní za omezených podmínek akreditovaní novináři.

POČET ÚČASTNÍKŮ: 218 (84 žen, 134 mužů)TOPlist

O projektu Aktuality o projektu Přihlášky Informace pro účastníky Informace pro novináře Místo: Fort XVII Olomouc-Křelov Partneři projektu Jan Saudek - externí odkaz Kontakt na organizátory English version